Hard For Teenagers Riddles To Solve

Solving Hard For Teenagers Riddles
Here we've provide a compiled a list of the best hard for teenagers puzzles and riddles to solve we could find.Our team works hard to help you piece fun ideas together to develop riddles based on different topics. Whether it's a class activity for school, event, scavenger hunt, puzzle assignment, your personal project or just fun in general our database serve as a tool to help you get started.
Here's a list of related tags to browse: Life Riddles Hard Brain Teasers Metal Riddles What Is It Riddles Personification Riddles Riddles For Adults Dirty Riddles
The results compiled are acquired by taking your search "hard for teenagers" and breaking it down to search through our database for relevant content.
Browse the list below:
Hard To Find Riddle
Hint:
Hard Metal Tongue
Hint:
Long And Hard Riddle
Hint:
Hard To Catch Riddle
Hint:
Hard To Trick A Snake
Hint:
Hard To Beat Riddle
Hint:
Rock Hard Birthday Cake Riddle
Hint:
Light And Hard Riddle
Hint:
A Hard Spot To Get Out Of
Hint:
Hard To Find Riddle
Hint:
A Hard Key Riddle
Hint:
Hard And Hairy Riddle
What is hard and hairy on the outside, soft and wet on the inside? The word begins with c, ends in t, and theres a u and an n between them.
Hint:
I Go In Hard I Come Out Soft
I go in hard but come out soft, and I never mind if you want to blow me. What am I? Body parts remaining: 6
Hint:
As Hard As Stone Riddle
Im hard but Im not a stone
Im cold but I dont need a coat
If I get warmed up I change appearance but Im not popcorn
I get put in drinks but Im not a straw
Im made of H20 but Im not running water
Im cold but I dont need a coat
If I get warmed up I change appearance but Im not popcorn
I get put in drinks but Im not a straw
Im made of H20 but Im not running water
Hint:
At The Hardware Store Riddle
At the hardware store
I was quoted 12 cents for one,
24 cents for 50, and
36 cents for 144.
I wanted six.
What was I buying and how much did it cost me?
I was quoted 12 cents for one,
24 cents for 50, and
36 cents for 144.
I wanted six.
What was I buying and how much did it cost me?
Hint:
Prices quoted were for house numbers at 12 cents per number. A number'6' cost me 12 cents. Did you answer this riddle correctly?
YES NO
YES NO
Add Your Riddle Here
Have some tricky riddles of your own? Leave them below for our users to try and solve.